logo
0(212) 877 43 79

Telefon Numaramız

Barış Mah. Ali Çebi Cad. No: 57 Birlik Plaza1 Kat: 3 No:345

Beylikdüzü / İstanbul

ESD Zemin Kaplama

ESD Döşeme Nedir, Nasıl Çalışır ve Neden İhtiyaç Duyulur?

Bir ESD Döşeme sistemi, istenen bir kontrollü yer noktasına deşarj etmek için elektriksel statik yük (bir kişinin polimer zeminde hareket etmesinden BVG veya Vücut Gerilim Üretimi birikimi olarak bilinir) için bir kanal görevi görür. Bu yönlendirilmiş ve kasıtlı elektrik akımı ve deşarj akışı, üretim sırasında hassas elektronik bileşenlere zarar verebilecek kazara elektrostatik deşarj potansiyelini büyük ölçüde azaltmaya veya ortadan kaldırmaya yardımcı olur. En küçük ve genellikle fark edilmeyen ESD deşarjının bile hassas elektronik bileşenler üzerinde olumsuz etkileri olabilir. Günümüzün daha küçük ve daha elektrostatiğe duyarlı mikroçip bileşenleri ve baskılı devre kartları (PCB’ler) ile üreticiler, kalite kontrol ve üretim süreçlerinin bir parçası olarak bileşen arızasını ve hurda oranlarını sınırlamak için ESD kontrol ve önleme programları geliştirmekle görevlendirildi.

ESD Döşeme Nasıl Çalışır?

Bir ESD kontrol zemin kaplaması elektrik akımı hareket edebilir bir şekilde elektriksel olarak aktif kaplamanın hale matrisi içinde iletken parçacık içerir. Çok bir tel gibi, bir noktadan elektrik yükü taşıyan edebilmektedir. Bu yalıtkanlar bilinen ve bir elektrik akımı taşıması mümkün olan farklı ahşap, plastik ya da camdan oluşur. Çoğu boya veya polimer kaplama bu özelliğe sahip değildir. Bir ESD Korumalı Alanda (EPA), bu tür zemin, BVG’yi en aza indirme ve uygun topraklanmış deşarjı kontrol etme görevini yerine getirmek için ayakkabı, giysi ve topraklama kayışları gibi çeşitli diğer ESD koruma cihazlarıyla birlikte çalışır.

Bu neden önemli?

İstenmeyen statik deşarj sonucu riski, yanıcı ortamlarda patlamaya neden olan istenmeyen kıvılcım oluşumunda olduğu gibi, son derece kritik (hayatı tehdit eden) durumdan, hafif derecede yaşayan kişilerde statik deşarj rahatsızlığını ortadan kaldırmak durumunda olduğu gibi daha genel olabilir. “şok”.

Çoğu zaman, elektronik endüstrisinde ESD Floor’a (genellikle tüm ESD programının kritik bir bileşeni olarak) ihtiyaç duyulmaktadır. Bu özellikle devre kartı montajı ve üretiminde geçerlidir. Bu devre kartları, çok küçük statik deşarj sarsıntıları ile yok edilebilen veya “kızartılabilen” binlerce mikroskobik elektrik devresi içerir. Aslında, bu devre kartlarından birine statik deşarj, evinizde bir sigorta veya devre kesiciyi üfleme ile aynı etkiye sahiptir. Bu arızalardan bazıları kalite kontrol sürecinde hemen tespit edilebilir. Bu arızalar yıkıcı arızalar olarak kategorize edilir. Bununla birlikte, bazı arızalar kalite kontrolünde tespit edilmeyecek kadar küçüktür ve arızalı devre kartı parçasına sahip ürün son kullanıcıya veya tüketici pazarına gönderilir. Gizli arızalar olarak bilinen bu arızalar genellikle ürün sahada kullanılmaya başlandığında hızla ortaya çıkar. Tahmin edebileceğiniz gibi, bu tür arızalar beklenmedik, maliyetli garanti talepleriyle sonuçlanır ve bir elektronik bileşen üreticisinin itibarını zedeleyebilir.

Bir ESD Döşeme sistemi, tüm ESD kontrol ve önleme programının bir parçası olarak kurulduğunda ve kullanıldığında, her iki tür arızayı sınırlamak için çalışabilir, böylece daha düşük hurda oranlarına ve daha sağlıklı bir alt çizgiye katkıda bulunabilir.

Statik kontrol iş süreçleriniz için bir endişe kaynağı mıdır? Koruyucu Endüstriyel Polimerler, eksiksiz bir ESD-Kontrol Zemin Sistemleri sunar.

Neden daha iyiyiz?
TEKNOLOJİ

Ürünlerimizde kaliteden ödün vermeden son derece teknolojik ortamlarda üretilen ürünler olup, kurulumlarında da son teknolojik sistemler kullanmakta ve işlerimizi itina ile yapmaktayız.

ENDÜSTRİ DENEYİMİ

Sektörde yıllardır edindiğimiz deneyimlerimizle müşterilerimizin isteklerini karşılamak ve sorunlarını çözmek için gayret gösteriyoruz.

İSTATİSTİKLERİMİZ

Sürekli artış gösteren istatistik ve hizmetimizden memnun referanslarımız ile gönlünüzü almaya hazırız.

İNOVASYON

Yenlikçi ürünler ve sistemlerimiz ile sizlerin mekanlarına yeni bir hava katıyor, refah ortamını yükseltiyoruz.

MUTLU MÜŞTERİLERİMİZ

Bitirdiğimiz projelerimiz ile müşterilerimizin mutlu olmasını sağlıyor, bu mutluluğun kalıcı olması için çalışıyoruz.

SERTİFİKALI ÜRÜNLER

Ürünlerimiz tamamen bakanlık onaylı ürünlerdir. Sağlığa uygun ürünler olmakla beraber aynı zamanda hijyeniktirler.

Ücretsiz Teklif Formu
Teklif almak için formu doldurunuz.

Formu doldurarak bizlere danışabilir yada teklif alabilirsiniz. Size en  kısa sürede dönüş yapacağız.

logo
Hakkımızda

Geçmişten bu güne insan ihtiyaçlarının kesintisiz karşılanması gereken bir dünyada, artan ihtiyaçlarla birlikte gelişen ve aktif olarak kullanılan malzemelerin gelişimi insan hayatını son derece önemli ölçüde etkilemektedir.