logo
0(212) 877 43 79

Telefon Numaramız

Barış Mah. Ali Çebi Cad. No: 57 Birlik Plaza1 Kat: 3 No:345

Beylikdüzü / İstanbul

Epoksi Zemin Kaplama Nedir?

NEDEN EPOKSİ ZEMİN KAPLAMA

Epoksi zemin kaplama birçok insanın duyduğu bir şey değildir. Ve bazen oldukça kafa karıştırıcı olabilir. Ancak yıllardır sektördeyiz ve döşeme ihtiyaçlarınızı karşılamak için gerekli bilgiye sahibiz. Sürecin sizin için daha basit hale getirilmesine yardımcı olmak amacıyla, yanıtlanması gereken bazı ortak sorular derledik. Aradığınızı bulmanızı umuyoruz. Ancak, sorunuzu aşağıda görmüyorsanız, aramaktan çekinmeyin. Biz yardım etmeye hazırız.

Epoksi zemin kaplama nedir?

Epoksi döşeme, giderek daha popüler hale gelen benzersiz bir zemin malzemesidir. Beton bir zemin düzleştirilip hazırlandıktan sonra, bir reçine ve sertleştirici bir kimyasal birlikte karıştırılır. Kimyasal reaksiyon karışımı birkaç gün içinde sert plastik bir zemine dönüştürecektir. Böylece, bileşik beton üzerine dökülür ve ikinci veya üçüncü bir kat uygulanmadan önce sertleşmesine izin verilir. Bu sıvıdan katıya işlem epoksi zemin kaplamasının güçlü, leke tutmaz ve daha fazlasını yapabilmesini sağlar. En popüler kullanım alanları hastanelerde, okullarda, garajlarda ve endüstriyel ortamlardadır. Ancak konut oturma odaları, mutfaklar veya diğer oda türleri için de yararlı olabilir.

Epoksi yer döşemesinin faydaları nelerdir?

Epoksi zemin kaplama seçiminde çok sayıda fayda vardır. İlk ve en önemlisi fiyattır. Malzeme ve kurulum maliyetleri çok yüksek değildir, bu da onu kolay bir yatırım haline getirir. Ayrıca leke tutmaz. Yani sıvıları veya kimyasalları dökecek olsaydınız, kolay temizlenirdi. Parlak yüzey, karışıklıkları biraz daha az stresli hale getirir. Bu yüzden garajlar ve hastaneler için popülerdir. Ancak, son zamanlarda, oturma odaları için popüler oldular, çünkü tasarım eklemek kolaydır. Desenler, kıvrımlar ve renkler bu dayanıklı yüzeyi bir sanat eseri haline getirir.

Epoksi yer döşemesinin maliyeti nedir?

Epoksi zemin döşemesinin iki maliyeti vardır. Malzemeler ve kurulum. Buna bağlı olarak alacağınız hizmete göre fiyatlar değişiklik göstermektedir.

Beton parlatma nedir?
Epoksi döşemeye benzer şekilde cilalı beton. Cilalı beton zemin, üzerine epoksi dökmeden aynı parlaklık ve şık hissi verir. Bununla birlikte, epoksi zemin kaplamaları kadar dayanıklı, uzun ömürlü veya leke tutmaz. Cilalı betonla gitmeyi seçerseniz, sorunla başa çıkabiliriz. Beton zeminler pürüzlüdür ve lekeleri veya bölmeleri vardır. Betonu parlatmak için aşındırıcı elmas parçaları kullanılır, bu nedenle herhangi bir kusur içermez. Daha sonra, kolayca zarar görmesini önlemek için mühürlemek en iyisidir. Cilalı beton zeminleri temiz tutmak ve düzgün bir şekilde korumak için düzenli olarak parlatmak da önemlidir. Betonunuzu cilalamak ve sonra onarıma uğramaktan kurtulmak istemezsiniz.

Epoksi ve epoksi reçine arasındaki fark nedir?
İlk olarak, ortak bir yanlış anlamadan vazgeçmek önemlidir. Epoksi aslında her şeyden önce bir malzemedir. Yani epoksinin ne olduğunu sorduğunuzda, bu birçok şeyin bir parçası. Epoksi döşeme epoksi kullanılarak yapılır. Epoksi reçine ayrıca epoksi kullanır ve bazen epoksi döşeme işleminin bir parçasıdır. Betona sızdırmazlık sağlamak için epoksi reçine kullanabilirsiniz, ekstra güç ve parlaklık verir. Epoksi zemin gibi bir sıvı olarak başlar ve ayarlandığı gibi sertleşir. Çok ince farklılıklar var, ama çok büyük bir şey yok. İhtiyacınız olursa, samimi ve bilgili teknisyenlerimizden daha fazla açıklamasını isteyebilirsiniz. Ve sizin ve döşeme projeniz için hangisinin doğru olduğuna karar vermenize her zaman yardımcı olabiliriz. Çünkü her şeyi zeminlerde gördük ve yaptık ve büyük ya da küçük herhangi bir projeyi nasıl ele alacağımızı biliyoruz.

Neden daha iyiyiz?
TEKNOLOJİ

Ürünlerimizde kaliteden ödün vermeden son derece teknolojik ortamlarda üretilen ürünler olup, kurulumlarında da son teknolojik sistemler kullanmakta ve işlerimizi itina ile yapmaktayız.

ENDÜSTRİ DENEYİMİ

Sektörde yıllardır edindiğimiz deneyimlerimizle müşterilerimizin isteklerini karşılamak ve sorunlarını çözmek için gayret gösteriyoruz.

İSTATİSTİKLERİMİZ

Sürekli artış gösteren istatistik ve hizmetimizden memnun referanslarımız ile gönlünüzü almaya hazırız.

İNOVASYON

Yenlikçi ürünler ve sistemlerimiz ile sizlerin mekanlarına yeni bir hava katıyor, refah ortamını yükseltiyoruz.

MUTLU MÜŞTERİLERİMİZ

Bitirdiğimiz projelerimiz ile müşterilerimizin mutlu olmasını sağlıyor, bu mutluluğun kalıcı olması için çalışıyoruz.

SERTİFİKALI ÜRÜNLER

Ürünlerimiz tamamen bakanlık onaylı ürünlerdir. Sağlığa uygun ürünler olmakla beraber aynı zamanda hijyeniktirler.

Ücretsiz Teklif Formu
Teklif almak için formu doldurunuz.

Formu doldurarak bizlere danışabilir yada teklif alabilirsiniz. Size en  kısa sürede dönüş yapacağız.

logo
Hakkımızda

Geçmişten bu güne insan ihtiyaçlarının kesintisiz karşılanması gereken bir dünyada, artan ihtiyaçlarla birlikte gelişen ve aktif olarak kullanılan malzemelerin gelişimi insan hayatını son derece önemli ölçüde etkilemektedir.